Novinky

Od roku 2019 vystupuje Olda Bohadlo též jako kytarista profesionální jihočeské písničkářky Adély Jonášové.

 

 

Média

Písničkář Oldřich Bohadlo zamířil mimo folkový svět. Novinky.cz, 25/2/2018

https://www.novinky.cz/kultura/464180-pisnickar-oldrich-bohadlo-zamiril-mimo-folkovy-svet.html

 

Všechno dobrý!, Noviny Echo české regionální noviny Náchod, str. 7, 1/12/2017 –  http://www.novinyecho.cz/soubory/stranky/soubory/stranky_soubory-823.pdf

Olda Bohadlo se svou kapelou otevřel nejstarší divadelní festival Jiráskův Hronov.

3/8/2018 – Po roční odmlce tak navázal na dlouholeté pravidelné koncertování v Hronově. Tentokrát si sebou na podium pozval kromě zkušených muzikantů Jirky Záliše (bicí) a Pavla Hurdálka (basová kytara) i mnohonásobného mistra republiky na foukací harmoniku Vráťu Stáru.

Písničky z aktuálního Oldova CD Všechno dobrý tak získaly ještě barevnější aranž.

Těšíme se na další vystoupení, která se chystají nejen u nás, ale i v sousedním Polsku. A tak nezbývá, než popřát 88. ročníku festivalu spousty kvalitních zážitků.

Oldřich Bohadlo přichází s novým albem Všechno dobrý

15/10/2017 – Pod producentským dohledem Borise Carloffa vydává Oldřich první sólové album s názvem Všechno dobrý.  Vždy se tento muzikant pohyboval spíše ve formacích kapelového typu. O distribuci se postará vydavatelství Championship Music.

Oldovo vnímání reality a citlivé pojetí textu přináší jedinečný hudební zážitek. Kombinace písničkářského umu a kvalitně zpracované muziky by vás rozhodně neměla minout.

 

Všechno bude dobrý, Oldřich přibližuje poselství nové desky

15/10/2017 – „Když je měsíc nezvykle veliký a ještě k tomu se nešika napíchne o sousedův plot, vkrádají se neobvyklé myšlenky. To je potom dobré alespoň trochu přibrzdit z rychlosti každodenních zpráv. Lhostejno, zda někde jinde svítá a nebo je tma. Všechno je jak má být, i když občas ty důležité úsměvy na naší klikaté cestě nevidíme. To co bylo se mění v to, co je a to co je je pořád jinak. Občas je těžké vnímat svět jako pozitivní místo, obzvlášť když člověku odnáší to, co chrání, na druhou stranu je snadné vnímat svět tak jak je, když se necháte vést s porozuměním všem těm pádům, nárazům a nečekaným uspáním. Pak s námi zase alespoň na chvilku můžou být ti, kteří už museli jít nebo jsme je nechali odejít. Myslím, že dobrá píseň je taková, kde si může posluchač zvolit vlastní proměnné, vytvořit osobní příběh, ztotožnit se se skladbou po svém, v kontrastu se vzpomínkami a prožitky. Každého, kdo chce odejít musíme nechat, protože nikdo neví, jestli se náhodou (která zcela jistě neexistuje) právě někam nevrací. Přál bych tedy posluchačům svého alba, aby v něm svůj vlastní příběh nalezli a vraceli se k němu. Vždyť je přece Všechno dobrý.“

https://www.facebook.com/bohadloband/