Biografie

Oldřich Bohadlo

“V muzice bych si přál zůstat napořád skromný a věčně nespokojený se svým umem. Věčně vyhlížející “Můzu”, s vděkem za každé slovo i notu, kterou na mne již upustila, no a snad ještě upustí. Mezi mé nejsilnější životní zážitky a jakýsi druh naplnění patří to “cosi”, které se děje, když se povede koncert. Zcela propletený s posluchači, kde čas není alespoň na chvíli až tak důležitý.”

Oldřich Bohadlo je poctivým muzikantem s citem pro melodie. Hudbě se věnuje již přes 25 let, svoji první píseň napsal v roce 1992. Hudba pro něj vždy hrála prim, a tak ve svých 15 letech vyměnil svůj tehdejší počítač za kytaru. A dobře udělal. Od té doby propadl hudbě naplno.

Jeho cesta byla pozvolná, ale důsledná. Hodiny zpěvu profesorky Genrtové následovaly lekce klasické i elektrické kytary, a na tu se Oldřich učil od kytaristy Stanislava Jelínka, který byl součástí kapely Petra Maláska spolupracující s Lucií Bílou. Počáteční koncerty v 90. letech byly takovými prvními krůčky, koncipované jako duety, později již ve větším počtu a několika seskupeních.

Oldřich působil v několika hudebních formacích, například skupina Flok či Druhej Dech, nakonec založil vlastní kapelu s názvem BohadloBand, která byla aktivní až do roku 2017. V současné době se věnuje sólové dráze, v jejímž rámci prezentuje svoji autorskou tvorbu, a to jak textovou tak hudební. Avšak tak tomu bylo vždy, jen dříve společně s kapelou, od letošního roku vystupuje Oldřich samostatně s doprovodným bandem.

Má opravdový cit pro jemné a trefné texty, jež jsou často inspirovány dnešní uspěchanou a zrychlenou dobou. Jeho písně jsou svědectvím dnešního světa, lidí, jejich vztahů, ale i vzestupů a pádů, radostí či těžkostí. I přesto jsou tyto texty reflektovány s vytříbenou citlivostí a autentickou poetikou, ve svých se stává vypravěčem příběhů každého z nás.

Aktuálně se Oldřich věnuje alternativním způsobům hry na akustickou kytaru, zajímají ho odlišné způsoby ladění a experimentování s nejrůznějšími druhy elektroniky ve světě hudby. V rámci studivých počinů nahrál například kytary na akustickou verzi 2CD skupiny Imodium – Polarity (Supraphon 2010). První oficiální singl vydal v roce 2000, první oficiální album v roce 2015. Nyní přichází sólové album Všechno dobrý, které je důkazem profesionálního a zaníceného přístupu k vlastní tvorbě.

https://www.facebook.com/bohadloband/